توضیحات متن توسط معماران ارائه شده است. این پروژه دو آپارتمان تقریباً متقارن واقع در محله پیکواس در پرتغال در یک ساختمان معمولی از اوایل قرن نوزدهم می باشد که بازسازی آپارتمان بدون از دست دادن هویت فضا و با حفظ سبک معاصر و با هدف بهبود ویژگی های فنی شکل گرفته است از نظر پیکربندی فضا ، ایده اصلی ایجاد یک دهانه دایره‌ای از نشیمن به آشپزخانه و به منظور جدا کردن حوزه های اجتماعی از منطقه خصوصی می باشد.

دهانه دایره‌ای در طراحی داخلی آپارتمان ۸۵ متریدهانه دایره‌ای در طراحی داخلی آپارتمان ۸۵ متریدهانه دایره‌ای در طراحی داخلی آپارتمان ۸۵ متری

این فضای ۸۵ متری با پلانی نسبتا کشیده و مستطیلی پس از بازسازی، فضایی شاعرانه از حلقه مدور ایجاد نموده ، که با تلفیق با نیمکتی جهت نشیمن، امکان تجربه فضایی با دکوراسیون هنری و جذاب را ایجاد کرده در واقع این دایره تعامل بین نشیمن و آشپزخانه را بیشتر نموده ضمن اینکه سبب شده تا فضا را بازتر و بزرگتر نشان دهد.

دهانه دایره‌ای در طراحی داخلی آپارتمان ۸۵ متریدهانه دایره‌ای در طراحی داخلی آپارتمان ۸۵ متری

رنگ سبز روشن و سفید در فضای داخلی این آپارتمان زیبایی را بیشتر کرده و علاوه بر پویایی سبب گردش بصری چشم می شود علاوه بر آن استفاده از چوب در کف به گرم تر شدن و ایجاد احساسی طبیعی در کنار  رنگ سبز کمک کرده است در ادامه با پلان های این آپارتمان قبل و بعد از بازسازی با همراه باشید….

منبع: آرک دیلی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code